predch | ďalej |

O škole - Információk a Komáromi Mezőgazdasági Középiskoláról

Felhívás !

Tisztelt Szülők!

Ezúton szeretnénk örömünket kifejezni, hogy iskolaköteles gyermeküket magyar tannyelvű óvodába, iskolába, középiskolába járatják. Ezzel Önök már megtették az első helyes lépést, meghozták az első fontos döntést ahhoz, hogy gyermekük sokoldalúan művelt, mind a magyar, mind a szlovák nyelvet magas színvonalon beszélő sikeres emberré váljék. Az iskolai intézmény is mindent megtesz azért, hogy magas szintű oktató és nevelő munkájával ezt elősegítse. Komoly erkölcsi és anyagi támogatást biztosít ehhez a Szlovákiai Magyar Szülők Szövetsége és a Pázmány Péter Alapítvány is, ami érezhető módon megmutatkozik iskolai intézményeink felszereltségében, a gyermekek sokoldalú támogatásában (kulturális és szabadidőprogramok, iskolai kirándulások, tanszercsomag, stb.) Ám mindez kevés lenne, ha nem lenne egy iskola-és gyermekbarát helyi környezet és nyugodt politikai légkör helyi és országos szinten egyaránt. Jelenleg mindez természetes módon adott számunkra és ez nagy megelégedettséggel tölthet el bennünket. Ám ne feledjük, néhány évvel ezelőtt a létünkért kellett harcolnunk. Az 1994-98-as időszak kormánya erőszakos módon első lépésben a magyar iskolákat szerette volna kétnyelvűsíteni, majd ezután teljesen elszlovákosítani. Ma pedig, az MKP higgadt és megfontolt politizálásának köszönhetően az iskolaügyi miniszterünk magyar.

Van különbség!

Ami a legközelebbi jövőt illeti, közelednek a parlamenti választások. Mit szeretnénk? A jelenlegi nyugodt életkörnyezetet és a felvidéki magyarság töretlen fejlődését, vagy a bizonytalanságot, feszültséget, a magyarellenesség újabb fellángolását?

A válasz megadása részben tőlünk függ. Nemcsak azért, mert elsősorban minket érint és érdekel, hanem azért is, mert sorsunk, jövőnk alakításában mi is részt tudunk venni, sőt részt kell vállalnunk. Vannak dolgok, lehetőségek, ösvények, utak, amelyek építéséért, szépítéséért, jobbításáért egyedül csak mi vagyunk érdekeltek, felelősek, kötelezettek. Ezeken a területeken nekünk kell munkába állnunk, senki másnak. Saját ügyünk sikerének érdekében nekünk kell összefognunk.

Államunk szlovák ajkú polgárai egy részének érdeke, hogy mi, magyarok kis csoportokra váljunk, platformokra, tömörülésekre szakadozzunk, százféle dudát fújva hangzavart, érthetetlenséget keltsünk sorainkban. Ugyanis, ha az egységes csatarend megbomlik, az, menthetetlenül vereséggel jár. Nekünk ma a választások idején még egységesebbeknek kell lennünk, mint a rendszerváltozás óta bármikor is voltunk. A nem egy úton haladó tömeg előbb-utóbb szétoszlik. Azt pedig, megint egybegyűjteni, látva a belső harcokat, szinte lehetetlen.

A józanésznek, és magyar szívnek kell győznie a parlamenti választásokon éppúgy, mint a helyi választásokon. A lényeg az, hogy minél több polgármesterünk, képviselőnk legyen helyi, megyei, országos szinten, mert az, döntően határozza meg népünk jövőjének alakulását.

Kérünk minden választásra jogosult szülőt, magyart, járuljanak június 17-én, szombaton az urnák elé, és szavazzanak az MKP jelöltjeire.

Fogjunk össze, hogy az eddig kivívott és nehezen kiharcolt jogainkat továbbra is érvényesíthessük, és gyermekeinknek nyugodt életet biztosíthassunk!

Tisztelettel:  az iskola mellett működő SZMSZSZ ASZ elnöksége